Rozwój stomatologii sprawił, że aktualnie możliwe jest leczenie zębów dotkniętych nawet zaawansowaną chorobą. Usuwanie zębów traktowane jest jako ostateczność i zalecane jest w przypadku, gdy nie jest możliwe ich uratowanie bądź też gdy zwlekanie z ekstrakcją mogłoby pogłębić stan zapalny i doprowadzić do poważnych powikłań.

Usuwanie zębów w gabinecie Dentalest we Wrocławiu poprzedzone jest dokładną konsultacją. Przed zabiegiem należy poinformować dentystę o ostatnio przyjmowanych lekach, a także takich schorzeniach jak bakteryjne zapalenie wsierdzia, choroby wątroby czy też osłabiające układ odpornościowy, a także wrodzone wady serca czy sztuczne zastawki serca bądź protezy stawów. Takie informacje są kluczowe przy dobraniu odpowiedniej, bezpiecznej dla pacjenta metody znieczulenia.

Rodzaje znieczuleń

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjentowi zostaje podany zastrzyk w miejsce, gdzie będzie usuwany ząb. W zależności od indywidualnego przypadku stosujemy znieczulenie miejscowe nasiękowe, więzadłowe lub przewodowe. W niektórych przypadkach niezbędne może okazać się również założenie szwów na dziąsłach.

Możliwe powikłania

Po prawidłowo przeprowadzonym usunięciu zębów nie powinny wystąpić trwałe powikłania. Pacjent może jednak potrzebować kilku dni na regenerację. W tym czasie może pojawić się obrzęk oraz dolegliwości bólowe. Dlatego zaleca się stosowanie środków przeciwbólowych, zimnych okładów na obolałe miejsce, zwiększoną higienę jamy ustnej, a także rezygnację z żucia gumy, spożywania pokarmów wymagających intensywnego gryzienia oraz z palenia papierosów.