Ze względu na wprowadzoną w styczniu 2023 roku ustawę zakazującą umieszczania nazw handlowych preparatów, produktów, materiałów w reklamach, mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej gabinetów metrycznych i kosmetologicznych, zostaliśmy zmuszeni wszystkie takie nazwy usunąć z opisów i artykułów na stronie internetowej naszej przychodni. Ze względu na powyższe, po informacje odnośnie zabiegów i produktów zapraszamy do kontaktu osobistego.

Kwas hialuronowy to eliksir młodości dla skóry. Stosujemy go do wypełniania i wyrównywania niedoskonałości skóry, usuwania zmarszczek, powiększania ust, a także kuracji odmładzających.

Jest on głównym składnikiem w wielu koktajlach stosowanych w mezoterapii, jak i produktach pielęgnacyjnych (maski, kremy, serum).

Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za zdolność skóry do zatrzymywania wody, jego zawartość w skórze decyduje o jej elastyczności. W wieku 40 lat poziom kwasu hialuronowego zmniejsza się o połowę, a po 60 roku życia zostaje go około 10%.

Naturalny kwas hialuronowy w tkance ma 1-2 dniowy okres półtrwania, natomiast jego sieciowanie (z jakim mamy do czynienia w preparatach stosowanych w zabiegach medycyny estetycznej do uzyskani efektu wypełnienia) powoduje, że utrzymuje się on w skórze w zależności od preparatu od kilku do kilkunastu miesięcy.

Jak wygląda zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego należą do najpopularniejszych i zarazem najbardziej bezpiecznych zabiegów medycyny estetycznej. Przed zabiegiem przeprowadzana jest rozmowa lekarza z pacjentem w celu określenia wskazań, oczekiwań pacjenta jak i wykluczenia wszelkich przeciwwskazać. Potem znieczula się miejsca poddane korekcji, odmłodzeniu lub nawilżeniu kremem zawierającym środek znieczulający (nie zawsze jest konieczne i w dużej mierze zależy od pacjenta). Po około 20-30 minutach dokonuje się iniekcji kwasu hialuronowego w leczone okolice. Sam zabieg trwa około 5-20 minut i jest jednym z mniej inwazyjnych zabiegów.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego usieciowanego są widoczne od razu po zabiegu, w ciągu kolejnych dni mogą jeszcze się wzmocnić. Wygląd zazwyczaj się poprawia i przez to zwiększa swoją objętość (przy wybranych zabiegach i rodzaju użytego preparatu) oraz w wyniku zwiększenia nawilżenia skóry. Efekt utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy, w zależności od użytego preparatu (jego usieciowania). Preparat dobiera się zgodnie z jego przeznaczeniem i miejscem zdeponowania. Zwykle w kolejnych zabiegach do osiągnięcia podobnego efektu należy użyć mniej preparatu. Natomiast kwas hialuronowy nieusieciowany jest podstawowym składnikiem preparatów do mezoterapii (biorewitalizacji, redermalizacji, bioredermalizacji) oraz preparatów okluzyjnych jak kremy, maski, czy substancje do zabiegów bez użycia igły. W przypadku użycia tych preparatów efekt może być widoczny od razu lub dopiero po przepracowaniu w skórze i narasta z czasem. Kwas ten nie tylko przywraca i utrzymuje bilans wodny oraz mechanicznie podpiera tkanki, ale też aktywuje mediatory przeciwzapalne i pobudza syntezę podstawowych białek strukturalnych.


Jakie jest bezpieczeństwo zabiegu i efekty uboczne?

Ze względu na dbałość o zapewnienie jak największego bezpieczeństwa zabiegu, przed nim zbierany jest przez lekarza wywiad chorobowy i przeprowadzana rozmowa, celem ustalenia oczekiwań, możliwych efektów czy zaleceń. Pacjent powinien zapoznać się ze wskazaniami, przeciwwskazaniami i efektami ubocznymi zabiegu. Lekarz natomiast powinien wybrać odpowiedni preparat i technikę zabiegu oraz przygotować skórę do zabiegu jak i po nim.

Dlatego też w naszym gabinecie we Wrocławiu zabiegi, wykorzystujące kwas hialuronowy przeprowadzane są z należytą starannością i z użyciem wysokiej klasy produktów.

Jakie są zalecenia przed i po zabiegu?

Na 7 dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych i niektórych preparatów ziołowych jak Ginko Biloba. W przypadku wstrzykiwania kwasu hialuronowego w usta u osób chorujących na opryszczkowe zapalenie tych okolic, należy na kilka dni wcześniej przyjąć preparat antywirusowy.

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać dotykania miejsc poddanych iniekcji, jak i wykonywania makijażu. Nie pić alkoholu w tym dniu. Po zabiegu należy również unikać wahań termicznych, przez co przez najbliższe dwa dni nie korzystać z sauny, solarium, łaźni parowej, kriokomory, nie opalać się, a przez najbliższe 4 tygodnie nie stosować zabiegów kosmetycznych czy medycznych z użyciem ciepła lub polegających na ścieraniu naskórka lub ingerencji w skórę poddaną wcześniejszemu zabiegowi jak: laseroterapia, peelingi, dermabrazja, fale radiowe.


Powiększanie ust kwasem hialuronowym - Efekty zabiegu

Powiększanie wąskich ust kwasem hialuronowym