Usuwanie zębów wykonywane jest zawsze w ostateczności. Współczesna chirurgia stomatologiczna oferuje pełen zakres zabiegów operacyjnych jamy ustnej oraz przyległych okolic, które pozwolą pozbyć się przykrych, często bardzo bolesnych dolegliwości bez konieczności wykonania ekstrakcji.

Chirurgia stomatologiczna znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie klasyczna stomatologia jest bezradna.

Zabiegi wykonywane w Dentalest

  • ekstrakcje zębów,
  • hemisekcja zębów wielokorzeniowych (separacja i usunięcie korzenia zębowego z częścią jego korony bez usuwania pozostałych korzeni),
  • usunięcie wierzchołka korzenia razem z otaczającą go zmianą (resekcja),
  • nacięcie/odbarczenia ropnia podniebienia,
  • gingiwektomia (usunięcie nadmiaru dziąsła poprzez jego wycięcie i nadanie odpowiedniego kształtu),
  • przygotowanie chirurgiczne jamy ustnej do leczenia protetycznego,
  • uzupełnienie kości materiałem zastępczym (augumentacja).

Chirurg dentysta zapewnia również wsparcie przy urazach będących następstwem nieszczęśliwych wypadków czy też pobić, które wymagają stabilizacji bądź szynowania zębów.

Przygotowanie do zabiegu

Chirurg stomatolog wykonuje zabiegi w znieczuleniu miejscowym. Chirurg dentysta zapewnia pełne przygotowanie do zabiegu, by był on jak najmniej uciążliwy dla pacjenta. Personel gabinetu Dentalest we Wrocławiu zadba również o komfort psychiczny i dokładnie wytłumaczy przebieg zabiegu, a także omówi zastosowane rozwiązania oraz środki farmakologiczne.

Po zabiegu

Zalecane jest stosowanie się do zaleceń lekarza a w tym: unikanie wysiłku fizycznego, spania na stronie poddanej zabiegowi, dieta miękka i unikanie potraw gorących. Nie jest wskazane manipulowanie przy ranie oraz stosowanie szczoteczki sonicznej przez zalecany przez lekarza czas.