Śnieżnobiały, idealny uśmiech to marzenie wielu pacjentów pojawiający się w gabinecie stomatologicznym Dentalest we Wrocławiu. W uzyskaniu takiego efektu pomoże stomatologia estetyczna obejmująca szeroki zakres zabiegów poprawiających wygląd zarówno zębów, jak i twarzy.

W tym zakresie proponujemy takie rozwiązania jak:

Należy pamiętać, że stomatologia estetyczna może mieć zastosowanie jedynie w przypadku w pełni wyleczonych zębów, tzn. pozbawionych ubytków, kamienia czy próchnicy. Jeśli pacjent boryka się z którąś z wymienionych dolegliwości, należy wcześniej w pełni ją wyleczyć.

Wybielanie zębów

Do przeprowadzenia tego zabiegu wykorzystujemy indywidualnie dobrane przez stomatologa nakładki wybielające wypełnione żelem. Pacjent stosuje je  w ciągu nocy przez kilka dni.

Po wybielaniu pacjent może odczuwać przejściową nadwrażliwość. W takim wypadku można zastosować do tych samych płytek żel obniżający wrażliwość zębów na bodźce termiczne i mechaniczne. Zaleca się również stosowanie tzw. "białej diety" przez okres 7 dni (unikanie produktów mających tendencję do barwienia jak np. buraki, kawa, czerwone wino, niektóre przyprawy oraz czerwone owoce), a także powstrzymanie się od palenia papierosów.

Scaling

Usuwanie kamienia nazębnego jest stosowane nie tylko ze względów estetycznych. Twarde złogi nazębne mogą przyczynić się do powstawania próchnicy, stanów zapalnych dziąseł i całego przyzębia, odsłaniania szyjek zębowych oraz powstawania nieprzyjemnego zapachu z ust. Dlatego zaleca się regularne scalingi, które usuwają zarówno twarde jak i miękkie złogi nazębne, będące rezerwuarem bakterii próchnicotwórczych i powodujących stany zapalne przyzębia. Zaleca się regularne wykonywanie scalingów w zależności od potrzeb 1-2 razy w roku a czasem częściej.

W przypadku złogów nazębnych leżących głębiej pod dziąsłom, nawracających stanów zapalnych, paradontozy zalecane jest również wykonanie kiretażu, czyli oczyszczenie złogów poddziąsłowych oraz usunięcie ziarniny zapalnej.

Piaskowanie

Zabieg ten polega na usunięciu osadów oraz słabiej przytwierdzonych złogów nazębnych oraz tzw. biofilmu czyli niekorzystnej flory bakteryjnej. W tym celu wykorzystywane jest urządzenie zwane piaskarką, które pod ciśnieniem i przy użyciu wody rozpyla na zębach drobny proszek (stąd zabieg określany jest jako piaskowanie). 

Lakierowanie

Zabiegowi mogą być poddane zarówno całe łuki, jak i poszczególne zęby. Lakierowanie polega na nałożeniu na powierzchnię zębów preparatu zawierającego duże stężenie fluoru, który następnie zasycha i stopniowo uwalnia fluor i dostarcza go w głąb zęba, zapewniając stałą ochronę przed bakteriami oraz kwasami.

Implantologia

Pacjenci, którzy utracili zęby w wyniku choroby bądź wypadku mogą cieszyć się pełnym uzębieniem dzięki implantom. Wprowadzane są one do stworzonego wcześniej otworu w kości za pomocą tytanowej śruby, która stanowić będzie podstawę do implantu. Zastąpią one korzeń brakującego zęba i pozwolą na odbudowę uzębienia w sposób trwały, a przy tym naturalny.

Protetyka estetyczna

Odtworzenie braków w uzębieniu czy też odbudowa złamanych zębów nie stanowi dla współczesnej stomatologii estetycznej większego problemu. Możliwa jest również korekta ustawienia, kształtu, a także koloru zębów. W tym celu gabinet Dentalest z Wrocławia proponuje takie rozwiązania jak:

  • licówki kompozytowe i pełnoceramiczne,
  • korony pełnoceramiczne, metalowe i teleskopowe
  • mosty stomatologiczne,protezy zębowe (całkowite, szkieletowe, nylonowe, acetalowi),
  • wkłady i nakłady kompozytowe i ceramiczne,
  • inne.

Każdy zabieg poprzedzony zostaje dokładną analizą i konsultacją. Należy pamiętać, by po zabiegach ściśle stosować się do zaleceń lekarza. Może to być wstrzemięźliwość od posiłków wymagających intensywnego gryzienia, żucia gumy, palenia papierosów, picia kawy, alkoholu czy też mocnej herbaty.